ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Fotografuj zabawki w zimowej scenerii [wideo]

2017-12-22
23 komentarzy
104
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fotografuj zabawki w zimowej scenerii [wideo]
Zimowe zdjęcie bez wychodzenia z domu? Spróbuj ożywić martwą naturę, wykorzystując spryt i sztuczne oświetlenie

Masz kłopot ze znalezieniem ciekawego tematu do zdjęć? Wróć do czasów dzieciństwa i ożyw znajdujące się w Twoim domu zabawki. Felix Hernandez zdobył uznanie dzięki budowanym przez siebie stylowym makietom. Dla stworzenia złudzenia "prawdziwego świata" kluczowe znaczenie ma odpowiednie oświetlenie. "Na przykład, jeśli chcę odtworzyć scenę z przesłoniętym chmurami słońcem, muszę zrobić duży modyfikator światła i umieścić go blisko fotografowanego modelu w celu uzyskania miękkiego oświetlenia" - mówi Felix. "Z kolei gdy potrzebuję ostrego światła do sfotografowania sceny pustynnej, używam małego modyfikatora lub w ogóle z niego rezygnuję i ustawiam lampę w dużej odległości od aranżacji" - dodaje.

Oczywiście, aby móc fotografować z bliska i bawić się skalą, niezbędne jest szkło makro – w celu zwiększenia głębi ostrości swoich zdjęć Felix korzysta z techniki łączenia ze sobą serii ujęć wykonanych ze stopniowo zmienianym punktem zogniskowania obiektywu – ale uważa też, że najważniejszą rzeczą przy aranżowaniu sceny jest próba opowiedzenia jakiejś historii. "Dla mnie nie polega to tylko na ustawieniu zabawki w jakimś otoczeniu i jej sfotografowaniu. Rzecz w tym, by zdjęcie było jak opowiadanie, dlatego tak bardzo skupiam się na szczegółach. Ożywianie nieożywionych przedmiotów wymaga przede wszystkim wyobraźni”. www.hernandezdream phography.com

Do tworzenia efektów i budowania atmosfery swoich zdjęć Felix wykorzystuje różnorodne rzeczy, jakie można znaleźć w każdym domu. W celu zaaranżowania sceny uwiecznionej na zdjęciu zatytułowanym "The Love Car" użył mąki, z której zrobił śnieg, gazu do zapalniczki, by wykreować szron na szybach, i dymu papierosowego jako imitacji mgły.

Serwisy specjalne




Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl