ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Ricoh Theta SC - budżetowa kamera sferyczna Jan Wodziński

2016-10-13
0 komentarzy
3
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Ricoh Theta SC - budżetowa kamera sferyczna
Ricoh oficjalnie zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu aparatu do wykonywania sferycznych panoram

Różnorodne przecieki na temat premiery nowego modelu aparatu marki Ricoh do tworzenia panoram sferycznych krążą w sieci już od dłuższego czasu. Tym razem znamy już oficjalne informacje - nowy model Theta SC będzie dostępny na rynku od 28 października bieżącego roku.

 

Theta SC będzie dostępny w czterech kolorach - białym, beżowym, różowym oraz niebieskim. W porównaniu z poprzednikiem - modelem Theta S - zredukowano jego masę poprzez wprowadzenie nowej architektury w obrębie hardware'u - Theta SC waży teraz 102 gramy, czyli o 23 g mniej niż starszy model.

Nowy aparat wyposażony jest w dwa jasne obiektywy o maksymalnym otworze przesłony wynoszącym f/2,0 - oba złożone są z 7 soczewek w 6 grupach. Za rejestrację obrazu odpowiadają dwie matryce CMOS o wymiarach 1/2,3 cala i rozdzielczości 12 megapikseli.

 

Jedno pełne naładowanie baterii w nowym produkcie Ricoha umożliwia wykonanie około 1600 zdjęć w pełnej rozdzielczości (5376 x 2688 - około 14 megapikseli) lub nagranie 63 minut materiału video w rozdzielczości Full HD przy 30 kl./s. Rejestrowane przez aparat zdjęcia zapisywane są w formacie JPEG i magazynowane we wbudowanej pamięci o pojemności 8 GB. Zabrakło niestety obsługi plików RAW, lecz Theta posiada tryb manualny, co przynajmniej częściowo rekompensuje tę niedogodność.

Aparat wyposażony jest w moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie jego funkcjami przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne - obsługiwane systemy to Android oraz iOS. Cena nowego aparatu wynosić będzie 296,95 dolarów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl